Inspector Calitate Produse Nealimentare

Romania

Atribuții principale:
• Evaluează calitatea și conformitatea produselor cu standardele de referință și legislația în vigoare și decide dacă produsele respective se recepționează;
• Se asigură de existența și conformitatea cu legislația în vigoare a documentelor de calitate care însoțesc produsele ce trebuie recepționate;
• Verifică dacă mijloacele de transport și condițile în care au fost transportate produsele sosite la receptie se încadrează în normele stabilite;
• Stabileste și urmărește parametrii la care trebuie să se pastreze și să se manipuleze mărfurile pe platformă;
• Stabilește și urmăreste modul de pregătire a mărfurilor pentru expediție;
• Întocmeste rapoarte statistice cu date privind calitatea produselor la recepție și informează în timp util departamentele implicate și furnizorii despre mărfurile respinse;
• Se informează în timp util despre modificarile legislative privind calitatea produselor și condițiile de punere a acestora pe piață și acționează pentru conformitate;
• Verifică starea platformei și a facilităților acesteia și intervine pentru remedieri, în cazul în care situația ar influenta negativ starea produselor recepționate.

Pentru a avea succes în acest rol, ai nevoie să deții:
• Cunoștinte limba engleză (nivel mediu/ avansat);
• Studii medii/ superioare relevante;
• Orientare către cerințele pieței și ale clientului;
• Orientare spre performanță și spre soluții;
• Capacitate de comunicare, flexibilitate, loialitate;
• Cunoștinte operare MS Office.

Ce oferim în schimb?
• Vei avea sprijinul unei echipe de profesioniști;
• Vei găsi la noi un mediu prietenos și oportunități de dezvoltare;
• Transport asigurat până la Platforma Stefănești;
• Tichete de masă pentru fiecare zi lucrată;
• Vouchere cadou (Paște, Crăciun, fidelitate, etc.);
• Asigurare medicală.